css

سوالات متداول

سوالات عمومی

1- نحوه ثبت نام در سایت و اپلیکیشن کوچیکا چگونه است؟

ثبت نام در کوچیکا با شماره تلفن همراه انجام می‌گیرد. با ورود به بخش ثبت نام/ ایجاد حساب کاربری و وارد کردن اطلاعات (نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و رمز عبور دلخواه که حداقل 4کاراکتر باشد)، یک کد تایید برای شما ارسال می‌شود. شما با ورود این کد، یک حساب کاربری خواهید داشت. در مرحله بعد با ورود اطلاعات کودک دلبندتان، نسبت شما با کودک (پدر، مادر و ....)، نام و تاریخ تولد، اطلاعات حساب کاربری شما کامل می‌شود.

2- بعد از تکمیل اطلاعات چه مدت زمانی می‌توان از اشتراک رایگان استفاده کرد؟

پس از تکمیل اطلاعات ثبت نام، 24 ساعت به تمام محتوا دسترسی خواهید داشت.

3- چرا باید برای تماشای محتوا اشتراک تهیه کنم؟

جهت تولید محتوا زحمات و هزینه‌های بسیاری توسط تهیه‌کننده کوچیکا انجام گرفته است. شما با پرداخت مبلغ مربوط به خرید اشتراک در عین اینکه محتواها را قانونی تماشا می‌کنید، از صاحبان اثر نیز حمایت می‌کنید و باعث تولید محتوای با کیفیت‌تر خواهید شد. ضمنا شما با خرید اشتراک، در طول مدت تعیین شده، به تمامی محتوای کوچیکا دسترسی خواهید داشت و می‌توانید هر کدام را هر چند بار که خواستید تماشا کنید.

4- به صورت همزمان، چند کاربر می توانند از اکانت یک شخص استفاده کنند و به محتوا دسترسی داشته باشند؟

به‌صورت همزمان تنها از طریق 2 دستگاه وارد حساب کاربری خود شوید. ضمن اینکه به کاربران گرامی توصیه می‌شود اطلاعات کاربری خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

5- چگونه می‌توانم محتوای کوچیکا را دانلود کنم؟

امکان دانلود محتوای موجود در سایت و اپلیکیشن کوچیکا وجود ندارد و تنها می‌توانید آنها را به‌صورت آنلاین مشاهده بفرمایید.

6- در صورت بروز مشکل در خرید از کوچیکا مانند فعال نشدن اشتراک و یا ثبت نشدن پرداخت، امکان پیگیری از چه طریقی وجود دارد؟

چنانچه جهت خرید اشتراک اقدام کرده‌اید و مبلغی از حساب شما کم شده اما پرداخت صورت نگرفته، لطفا تا ۷۲ ساعت صبر کنید تا پول به حساب شما بازگردد. پس از سپری شدن این مدت، چنانچه مبلغ به حساب شما بازنگشت، می توانید شماره کارت بانکی که پرداخت با آن صورت گرفته را به همراه تاریخ خرید از طریق   واتساپ موسسه  به شماره 02144144485 برای ما ارسال کنید تا بررسی شود. اگر پرداخت در کوچیکا برگشت خورده بود و مبلغ به شما بازنگشت، می بایست به یکی از شعب بانک مربوطه خود مراجعه بفرمایید. 

 whatsapp.png

7- کاربران مقیم خارج از کشور به چه ترتیب می توانند اشتراک کوچیکا را تهیه کنند و به چه فیلم‌هایی دسترسی خواهند داشت؟

خرید از کوچیکا تنها با کارت‌های عضو شبکه شتاب امکان‌پذیر است.

آیکون بازی‌ها

سوالات بخش بازی‌ها

1- می‌توانم از بازی‌های سن بالاتر برای کودکم استفاده کنم؟

بله، ممنوعیتی وجود ندارد. اگر کودکتان توانایی کافی برای انجام یک بازی را دارد، چرا که نه!

2- اگر یک روز نتوانستیم بازی معرفی شده در برنامه روزانه را انجام دهیم، آن بازی را از دست داده‌ایم؟

نگران نباشید، آن بازی در بخش بازی‌های مشاهده نشده در پنل کاربری شما نگه داشته می‌شود تا هر وقت که فرصت داشتید با کودکتان انجام دهید. فراموش نکنید هر وقت بازی را انجام دادید، روی علامت چشم کلیک کنید.

3- اگر وسایل مورد نیاز بازی را در اختیار نداشتیم، می‌توان یک بازی دیگر انتخاب کرد؟

وسایل مورد نیاز برای بازی‌های ۴ روز آینده در پنل کاربری نمایش داده می‌شود تا برای بازی با کودک عزیزتون آماده باشید. اما در کنار این برنامه می‌توانید در صفحه اصلی و در بخش بازی‌ها، بر اساس سن کودک و وسایلی که در اختیار دارید، یک بازی از میان باز‌های کوچیکا را انتخاب کنید. بازی‌های کوچیکا با ساده‌ترین وسایلی که در همه خانه‌ها وجود دارند، تولید شده‌اند.

4- می‌توان در بازی‌ها تغییر ایجاد کرد؟ آسیبی به هدف بازی نمی‌رسد؟

بسیاری از بازی‌های کوچیکا مخصوصا بازی‌های مربوط به گروه سنی بالای 3 سال، نقاشی، کاردستی و بازی‌های تخیلی می‌توانند به شما ایده دهند. لازم نیست کاملا مطابق با فیلم باشید ولی بازی‌های مربوط به کودکان زیر یک سال را با دقت بیشتری انجام دهید.

آیکون سلامتی

سوالات بخش سلامتی

1- فعالیت‌های بخش سلامتی بازی هستند یا آموزش؟

ترکیبی از هر دو. این فعالیت‌ها طوری طراحی شده‌اند که حین مراقبت از کودک دلبندتان و حفظ سلامتی او، رابطه عاطفی بین شما هم تقویت شود. بعلاوه، فعالیت‌های مربوط به کودکان مثل تعویض پوشک یا آموزش دستشویی رفتن همراه با بازی و سرگرمی هستند تا تمایل کودکان به انجام آنها بیشتر شود. همانطور که می‌دانید کل دنیای کودک را بازی تشکیل می‌دهد و بهترین راه آموزش به او از طریق بازی است.

2- برای تقسیم‌بندی فعالیت‌های این بخش رده سنی مشخص نشده است؟

بخش سلامتی بر اساس نوع فعالیت‌ها تقسیم بندی شده است که پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

آیکون دستور غذایی

سوالات بخش دستور غذایی

1- در بیشتر دستورات غذایی کوچیکا از نمک و ادویه استفاده نشده، آیا مجاز به استفاده از آنها نیستیم؟

توصیه می‌شود در غذای کودکان زیر یک سال نمک و ادویه ریخته نشود ولی بعد از یکسالگی می‌توانید استفاده کنید. فراموش نکنید ذائقه کودک از همین سنین پایین شکل می‌گیرد. پس او را به غذاهای شور، چرب و شیرین عادت ندهید.

2- چطور باید غذای مورد نظر را از بین لیست غذاها انتخاب کنم؟

مواد اولیه همه غذاها مشخص‌شده، بنابراین در این بخش می‌توانید غذاها را هم براساس رده سنی و هم بر اساس مواد اولیه انتخاب کنید.

3- انتخاب غذاها برای این بخش بر چه اساسی صورت گرفته است؟

دستورهای غذایی کوچیکا زیر نظر متخصصین تغذیه و با در نظر گرفتن نیازها و حتی ممنوعیت‌های تغذیه‌ای کودکان تهیه شده است تا خیال شما از رشد کودکتان راحت باشد. اما همواره حساسیت‌های غذایی کودک خود را در نظر داشته باشید.

4- چه مقدار از این غذاها را باید در هر وعده به کودک داد و اصلا چند وعده غذایی باید برای او آماده کرد؟

نیازهای فردی کودکان با هم متفاوت است. اما با مطالعه فایل پی‌دی‌اف بخش تغذیه کوچیکا، پاسخ سوالات خود را بدست می‌آورید.

آیکون کودک دو زبانه

سوالات بخش کودک دو زبانه

1- برای کودکان بالای 6 سال و سنین مدرسه نمی‌توان از روش آموزش غیرمستقیم استفاده کرد؟

در سال‌های اولیه دبستان اگر کودک تا حالا آموزش زبان را به شیوه‌های دیگر آغاز نکرده، می‌توان به دوزبانه شدن او امیدوار بود، به شرطی که در دیدن کارتون‌ها مداومت وجود داشته باشد.

2- کودکانی که از قبل با روش دیگری در حال آموزش هستند، نمی‌توانند با این روش دوزبانه شوند؟

تماشای فیلم و کارتون در هر صورت بهترین روش برای تقویت زبان دوم است، ولی مخصوصا اگر کودکتان بالای 7 سال سن دارد و یادگیری انگلیسی را به شیوه دیگری آغاز کرده، دیگر زبان دوم را مثل زبان مادری یاد نمی‌گیرد یا به عبارت دیگر دوزبانه نمی‌شود. اما تماشای کارتون تأثیر فوق‌العاده‌ای بر یادگیری او خواهد گذاشت.

3- حتما باید کودک را 3 ساعت برای تماشای کارتون‌ها جلوی تلویزیون نشاند؟

اصلا نیازی به این کار نیست. اجازه دهید کارتون پخش و صدای آن در خانه شنیده شود. کم کم کودک به تماشای آن علاقه نشان می‌دهد. اگر کودکتان برای تماشای کارتون جلوی تلویزیون می‌نشیند، ساعت‌های کارتون دیدن او را پراکنده انتخاب کنید تا آسیبی به چشمانش نرسد.

4- چگونه کارتون مناسب را برای کودکم انتخاب کنم؟

در بخش کودک دوزبانه در اپلیکیشن یا سایت کوچیکا کارتون‌ها براساس رده سنی به دو شکل سریال و فیلم سینمایی طبقه‌بندی شده‌اند. از بین کارتون‌هایی که مناسب سن کودک شماست، یک یا دو کارتون را که علاقه بیشتری به آنها نشان می‌دهد انتخاب و تا هر زمانی که دوست دارد برایش پخش کنید تا بتواند با داستان آنها ارتباط بگیرد. بعد به سراغ کارتون جدید بروید.

Cron Job Starts